Blog

Pielęgnacja – YENNEFER

Wiadomo, że zadbana cera to podstawa udanego makijażu.
Nie będę udawać, że o pielęgnacji wiem wszystko, dlatego zaprosiłam do napisania serii postów specjalistkę: Justynę – właścicielkę ekskluzywnego salonu kosmetycznego YENNEFER w Ustroniu.
imageKażda panna młoda pragnie wyglądać na ślubie wyjątkowo. W końcu to jej dzień i to ona będzie tego dnia w centrum uwagi. Dlatego nie może pozwolić sobie na żadne wpadki i pomyłki w swoim wyglądzie. Jedną z głównych rzeczy ocenianych przez gości jest makijaż ślubny. Musimy pamiętać ,że nawet najlepsza wizażystka nie osiągnie idealnego efektu, jeśli odwiedzimy ją z zaniedbaną cerą.
Makijaż doskonale wygląda na cerze, która nie jest zmęczona, szara czy niedostatecznie oczyszczona. Warto więc już kilka miesięcy przed planowanym dniem ślubu skorzystać z serii zabiegów oczyszczających, nawilżających skórę. Mogą być to również bardziej inwazyjne zabiegi typu mikrodermabrazja czy inne rodzaje głębokich peelingów, na przykład chemiczne lub z zakresu medycyny estetycznej jak mezoterapia igłowa, fotoodmładzanie, nici first lift (opadające powieki) oraz inne poprawiające wygląd lub likwidujące znaczne defekty urody, wpędzające przyszłe panny młode w kompleksy. Zabiegi takie sprawią, że skóra odzyska promienny wygląd, gładkość, jędrność, nawilżenie i jednolity koloryt, co ułatwi pracę wizażystce. Nie spędzi ona dodatkowych kilkudziesięciu minut na kamuflarzu niedoskonałości i nie będzie załamywała rąk nad przesuszoną, łuszczącą się skórą i ustami.
Nie popełniajmy też błędów, które mogą pogorszyć cerę! Nadmierna opalenizna, która zawsze podkreśla wszelkie zmarszczki i niemiłosiernie dodaje lat dodatkowo wysusza cerę a po chwilowej poprawie nasila ewentualny problem z trądzikiem i zaskórnikami. Niewskazane jest też stosowanie samoopalaczy. Polecamy opalanie natryskowe. Konieczne jest jednak wykonanie próby. Ma to na celu sprawdzenie umiejętności kosmetyczki, czy w sposób staranny i dokładny nakadać produkt, nie powodując przy tym plam i przebarwień. Dodatkowo przetestujemy dość szeroką paletę odcieni płynów do opalania.
Jeśli decydujemy się na widoczne zmiany w swoim wyglądzie i mamy odwagę przetestować nowości z zakresu medycyny estetycznej najlepiej skorzystać z zabiegów dobranych indywidualnie przez lekarza.Pomoże nam on wybrać z oferty to, co najlepiej zlikwiduje problemy skórne, dotyczące naszej cery. Czasy, kiedy tego typu zabiegi były zarezerwowane tylko dla starszych Pań i miały na celu likwidację zmarszczek, powiększenie ust lub lifting poprawiający owal twarzy, odeszły w przeszłość. Dziś możemy skorzystać z oferty dla kobiet  20+ , która pomoże nam uporać się z cieniami i workami pod oczami (zabieg Light Eyes), problemami takimi jak trądzik, przesuszona cera i przebarwienia (mezoterapia igowa, zabiegi laserowe). Przyszłe panny młode często stosują bardzo delikatne ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym. Usta przez to są pięknie nawilżone, podkreślona jest naturalna czerwień wargowa, poprawione ewentualne asymetrie, bez efektu sztuczności. Należy pamiętać aby decydując się na ingerencję z naruszaniem tkanek, nie przesadzić i nie uzyskać efektu przerysowania. Dobry lekarz zajmujący się pacjentką nie przesadzi z ilością preparatów.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *